Gdzie odnajdę numer licencji automapa?

Numer licencji AutoMapy może być zlokalizowany w kilku miejscach. Pierwszą rzeczą jaką musisz ustalić to czy posiadana przez Ciebie licencja jest w wersji tzw. OEM czy BOX. Wersja OEM dostarczana jest na karcie pamięci, zapakowana w papierową kopertę. Wersja BOX zapakowana jest w pudełko DVD.

W przypadku zakupu AutoMapy w wersji OEM czyli gotowej do użycia zainstalowanej na karcie pamięci dostarczonej w zestawie nawigacyjnym (np. Nokia 500, Navroad itp.) 10-znakowy numer licencji wygrawerowany jest bezpośrednio na karcie pamięci. Dodatkowo, w formie elektronicznej, numer licencji znajduje się w pliku tekstowym: AutoMapa.lic na karcie pamięci w katalogu : AutoMapa EU/Maps/

W przypadku AutoMapy zakupionej w pudełku typu DVD-box w sprzedaży detalicznej lub dostarczonej w zestawie nawigacyjnym, ale w formie nie zainstalowanej na urządzeniu, numer licencji znajduje się na karcie licencyjnej ze zdrapką wewnątrz opakowania.

Warto zapisać numer licencji w bezpiecznym miejscu. Jest niezbędny zarówno przy pobieraniu aktualizacji map i programu jak i w sytuacji np. zagubienia lub kradzieży zestawu nawigacyjnego. Posługując się numerem licencji można wówczas przenieść licencję AutoMapy na inne, nowe urządzenie oraz monitorować ewentualne próby użycia licencji przez osobę, która weszła w jej posiadanie w sposób nielegalny.